top of page

ANLAŞMALI BOŞANMA PROTOKOLÜ ÖRNEĞİ

ANLAŞMALI BOŞANMA PROTOKOLÜ

VELAYET:

1-) Müşterek çocuk … velayeti annesi … da kalacaktır.

2-) Eşlerden … ortak çocuğun eğitim-öğretim masrafları ve bakım giderleri için, boşanma kararının kesinleşmesini izleyen aybaşından geçerli olmak üzere, her ay mahkemenin, tarafların sosyal ve ekonomik durumuna göre belirleyeceği miktar nafakayı velayet hakkını kullanan eş adına ayrıca açılacak banka hesabına, iştirak nafakası adı altında ve ilgili bulunduğu ayın 5’ini geçmeyecek şekilde, her ay düzenli olarak yatıracaktır. İleride nafakanın artırılıp eksiltilmesi konusunda taraflar anlaşamazlar ise mahkemenin takdirine bırakılacaktır.

MADDİ KONULAR

MAL REJİMİ:

1-) Taraflar şahsi eşyalarını ve ziynet eşyalarını almış olup müşterek eşyalar konusunda da anlaşma sağlamışlardır. Müşterek eşyalar taraflardan … de kalacaktır. Şu anda Kirada oturdukları evde taraflardan … oturmaya devam edecektir.

2-) Taraflara ait Taşınmaz mal bulunmamaktadır. Tarafların birbirlerinden herhangi taşınır mal talebi yoktur.

3-) Taraflara ait … plakalı araç taraflardan … da kalacaktır.

NAFAKA:

1-) Taraflardan … boşanmanın kesinleşmesinden sonra her ayın 1 inde olmak üzere … TL nafakayı her ay …’e ödeyecektir.

MADDİ – MANEVİ TAZMİNAT:

Taraflardan … boşanmanın kesinleşmesinden sonra …’e … TL maddi tazminatı bir ay içerisinde ödeyecektir. Tarafların birbirlerinden manevi tazminat talebi yoktur.

MAHKEME MASRAFLARI:

Mahkeme masraflarını davalı üzerinde bırakılacaktır.

İş bu protokol … tarafından açılmış bulunan boşanma davasında boşanmanın esası olarak Mahkemede delil olarak kullanılacaktır.

Taraflar bir araya gelerek özgür iradeleriyle yukarıda belirtilen hususlarda anlaşmaya varmış olup bu protokol birlikte imza altına alınmıştır.

Taraf Taraf

(T.C.No:) (T.C.No:)

İmza İmza

ANLAŞMALI BOŞANMA PROTOKOLÜ HANGİ DURUMLARDA HAZIRLANIR?

Anlaşmalı boşanma protokolü sadece anlaşmalı boşanma davası açılacağı zaman dava dilekçesinin eki niteliğinde hazırlanır.

Anlaşmalı boşanma davasının nasıl hazırlanacağı konusunda ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.,

0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Müşteri ilişkileri yönetimi, bir firmanın veya şirketin bütün satış sürecinde ve bu süreçten sonraki zamanda müşterileri ile olan bağlantılarının yönetimi anlamına gelir. Firmaların müşteri ile olan e

Şirket yönetim danışmanlığı nedir ve ne iş yapar? Sorusuna şu şekilde cevap verebiliriz: yönetim danışmanlığı, dışarıdan bir bakış olarak şirketleri yönetim ve organizasyon konularında var olan sorunl

Kurumların sistemlerin çalışanlar ve diğer detaylar ile uyumlu bir şekilde çalışması gerekir. Böylece kurumun verimliliğini ve üretkenliğin de devamlı artış sağlar. Her kurumun temeli birçok işletme g

bottom of page